Lankytojui

Lankytojui

Artėjanti Vilniaus knygų mugė vėl žada daug įspūdingų ilgai lauktų susitikimų, literatūros žvaigždžių, rimtų diskusijų, naujienų, gero šurmulio ir, žinoma, gausybę knygų.  Šių metų mugės tema - paauglių literatūra. Ką skaito šių dienų jaunimas? Kas jiems aktualu šių dienų literatūroje? Kokie skaitymo būdai ir formos jiems patrauklūs bei ko pasigenda jaunieji skaitytojai Lietuvos knygynuose ir bibliotekose? Šia aktualia tema kviesime diskutuoti Lietuvos ir užsienio šalių šviesuolius, rašytojus, visuomenės veikėjus, ir svarbiausia, jaunuosius skaitytojus.

Kaip ir kasmet, Vilniaus knygų mugė lankytojus pakvies į keturias pilnas susitikimų, naujų įspūdžių ir malonių atradimų dienas. Mugės darbo laikas:

vasario 21 d. -  BIČIULIŲ DIENA - 10.00-19.00 val.

vasario 22 d. - ILGASIS PENKTADIENIS - 10.00-21.00 val.

vasario 23 d. - NEKASDIENIŲ PASIMATYMŲ DIENA - 10.00-21.00 val.

vasario 24 d. - ŠEIMOS DIENA - 10.00-17.00 val.

Išankstiniai bilietai į mugę platinami biletai_lt__logo_.jpg internetinėje svetainėje ir prekybos vietose. pirkti1.jpg


Dalyvių sąrašas      Vaiku-paaugliu sales dalyviai.pdf (25.76 KB)    Bukinistu pasazo dalyviai.pdf (21.49 KB)

******
Kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“.   Vilniaus knygų mugė jau dvylika metų neįsivaizduojama be kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“, kuri kasmet sulaukia ir pačių mažiausių, ir jau seniai suaugusių, bet smalsumo neprarandančių, lankytojų. Šios studijos iniciatorė ir siela, dailininkė Sigutė Chlebinskaitė šiemet vėl pakvies mugės lankytojus į "Knygų šalį", kurioje ji paruošė naujų veiklų, kūrybinių užsiėmimų, susitikimų su Lietuvos ir užsienio menininkais, o taip pat žada tęsti jau tradicija tapusias programas, sulaukusias mugės dalyvių susidomėjimo.  
Diskusijų klubas. Vilniaus knygų mugės Diskusijų klubas, įsikūrę Forume, ypač mėgiamas lankytojų.  Klube diskutuoja garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno ir mokslo žmonės. Šį kartą klubo programoje ir diskusijos pagrindine mugės tema - apie paauglių literatūrą.  Diskusiju klubas.pdf (53.75 KB)
Vaikų ir paauglių salė. Mugėje jaunieji skaitytojai  turi savo vietą, kur gali nevaržomai siausti, bendrauti su bendraamžiais ir skaityti, o jiems skirti renginiai  vyksta specialiai įrengtoje Kietoje scenoje
 Renginiai vaikams-paaugliams.pdf (56.28 KB)
Meno parodos. Vilniaus knygų mugės metu kasmet pristatomos garsių Lietuvos ir užsienio dailininkų, knygų iliustratorių, fotografų parodos, vaizdo ir garso instaliacijos. Dauguma jų Lietuvoje rengiamos pirmą kartą.
 Meno parodos.pdf (43.11 KB)
Knygos kino salė. Šiemet lankytojai vėl turės galimybę pamatyti  garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie iškilius rašytojus, poetus, menininkus.  Knygos kino sales programa.pdf (88.70 KB)
Lietuvos radijo ir televizijos studija. LRT tiesiogiai iš mugės transliuos radijo laidas, filmuos interviu su rašytojais, menininkais, kvies lankytojus tapti radijo ir TV laidų kūrimo liudininkais, pabendrauti su garsiausiais LRT laidų vedėjais. LRT studija įsikurs Rašytojų kampe.
Bukinistų pasažas. Tai kitokia, neformali mugės erdvė, įdomi tiems, kurie ieško senų knygų ar  vis dar klausosi vinilinių plokštelių. 
Literatų svetainė.   Nostalgiškų  susitikimų galimybę kviečiame atgaivinti Vilniaus knygų mugėje įsikursiančioje Literatų svetainėje. Čia rengsime poezijos vakarus, ragausim vyno ir bendrausime, klausysime džiazo, stebėsim vaizdo projekcijas. 
biblioteka@ikrauk.lt
.  Ši nauja renginių ir bendravimo vieta mugėje pirmiausiai skirta paaugliams ir jaunimui. Būtent čia jie ras jiems sukurtą erdvę su belaidžiu internetu, mėgstamiausiomis knygomis, stalo žaidimais, laisva atmosfera, renginiais ir užsiėmimais. Tai tarsi šiuolaikinė, moderni biblioteka, laikinai įsikūrusi Vilniaus knygų mugėje.  Čia taip pat dirbs 15min.lt skaitytojų kuriamo portalo įkrauk.lt redakcija, kuri bus atvira visiems  mugės lankytojams.  bilbioteka@ikrauk.lt.pdf (44.59 KB)
 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.