Naujienos

Bendrosios naujienos

VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ PRISTATO - ANTANAS ŠILEIKA

Vilniaus knygų mugės svečias - lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika yra išleidęs keturis romanus: Dinner at the End of the World (1994),  Buying on Time (1997), Woman in Bronze (2004, lietuviškas leidimas Bronzinė moteris, 2009) ir Underground (2011). Pastarojo romano lietuvišką leidimą Pogrindis 2012 m. išleido leidykla Versus aureus.  Nusprendęs kurti šį romaną, rašytojas užsimojo perskaityti viską, kas yra parašyta apie partizaninį karą Lietuvoje. Tačiau perskaitęs arti 40 knygų, suprato, kad parašyta yra tiek daug, jog visko niekada neperskaitys. Svarbiausiu savo šaltiniu A. Šileika pasirinko Juozo Lukšos-Daumanto knygą Partizanai.
Pogrindis - tai knyga apie tragiškas, sudėtingas ir gilias pokario Rytų Europos žmonių istorijas. Tačiau ir ekstremalių sunkumų metais žmonės lieka žmonėmis – jie myli, pavargsta, jie nori aplankyti tėvus, galų gale, nori išgerti ir pailsėti. Ir, žinoma, jie nenori mirti.  Tačiau įdomus dalykas, pasak rašytojo, yra tas, kad pokario metų žmogus buvo kitoks, nei dabar. Tuomet tėvynė buvo svarbiau už asmeninį gyvenimą. Tokius herojus ir stengėsi kurti Pogrindžio autorius. Kino režisierius Tomas Donela pagal šį romaną ketina kurti filmą.
Tarptautinių kultūros programų centro informacija,
daugiau http://www.booksfromlithuania.lt/lt/node/10698

 

2013-01-23

Atgal

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.