Naujienos

Bendrosios naujienos

KNYGOS IŠ RUSIJOS

 Šiemet Knygų mugėje pirmą kartą bus pristatytas stendas „Rusijos knygos“.

„Rusijos knygos“ kasmet visam pasauliui pristato naujausias rusiškų knygų rinkos tendencijas. Stendo organizatorius – Rusijos Federalinė spaudos ir masinės komunikacijos agentūra. Tradiciškai programa įgyvendinama tarptautinėse knygų mugėse, kur Rusija, greta kitų šalių, turi galimybę pristatyti save ir savo literatūrą.

Šiemet programa „Rusijos knygos“ atkeliauja ir į Lietuvą. Knygų ekspozicijoje Vilniuje bus pristatyta klasikinė ir šiuolaikinė proza bei poezija, mokslo populiarinimo ir edukacinė literatūra, meno ir kultūros albumai, išleisti įvairių leidyklų, pradedant nuo tokios milžinės kaip „ЭКСМО“ iki nedidelių vaikų literatūros leidyklėlių – „Самокат“ и „ДЕТГИЗ“. Kiekvienas galės išsirinkti sau pageidaujamo žanro knygą – iš klasikinės ar negrožinės literatūros, šiuolaikinės poezijos ar prozos.

Skaitytojų taip pat lauks susitikimai su rašytojais ir kritikais, poetais ir literatais, atstovaujančiais intelektualiniam Rusijos elitui. Tarp dalyvių – rašytojas fantastas Sergejus Lukjanenko; prozininkas, „Rusijos Bukeris 2012“ premijos laureatas Andrejus Dmitrijevas; roko muzikantė, poetė, literatūrologė, vertėja iš lietuvių ir anglų kalbų Anna Gerasimova („Umka“); vaikų rašytojas, poetas, vertėjas Michailas Jasnovas; teatro kritikė ir vertėja Anna Šulgat; poetas, vertėjas ir leidėjas Maksimas Amelinas; poetė, vertėja ir kino režisierė Tatjana Daniljanc; vertėjas, poliglotas (kalbantis daugiau nei 30-čia kalbų) Dmitrijus Petrovas; poetas, prozininkas, publicistas Medijų akademijos rektorius Andrejus Novikovas-Lanskojus; dokumentinio kino prodiuseris Andrejus Martynovas; prodiuseris ir animatorius Andrejus Dobrunovas.

Programa Vilniuje parengta kartu su leidykla „Объединенное гуманитарное издательство“ (ОГИ). Projekto partnerė – informacinis analitinis interneto portalas „Полит.ру“

Vilniuje pristatoma programa tęsia trejų metų leidyklos bendradarbiavimą su Federaline agentūra. ОГИ įgyvendino projektus Lvove, Jeruzalėje, Havanoje, Bukarešte, Maskvoje. Didžiausias projektas vyko 2012 metų pavasarį Ukrainoje – „Literatūrinė ekspedicija“ per 21 dieną apkeliavo 15 Dniepro miestų nuo Kijevo iki Odesos; jos rėmuose įvyko daugiau nei 75 bendri rusų ir ukrainiečių renginiai.

Kiekvienam kultūros centrui, kuriame įsikuria „Rusijos knygos“, sudaroma speciali programa, atsižvelgianti į kultūrų sąveikos istoriją ir šiuolaikinę patirtį. ОГИ parengtoje programoje įvairiu laiku yra dalyvavę tokie šiuolaikiniai rusų literatai, kaip Liudmila Ulickaja, Leonidas Juzefovičius, Levas Rubinšteinas, Aleksandras Archangelskis, Arsenijus Roginskis, Aleksandras Auzanas, Viktoras Lošakas, Adamas Michnikas, Viktoras Šenderovičius, Borisas Dubinas, Vadimas Levinas, Maksimas Amelinas, Vera Polozkova ir daugelis kitų.

Lietuvos gyventojų ir sostinės svečių laukia apvaliojo stalo pokalbiai apie poetinio vertimo problemas (Poezijos vertimas – interpretacija ar pažodinis perteikimas?), diskusijos apie tai, kaip sukonstruota literatūros erdvė („aukštoji“ ir „masinė“ literatūra, klasika – „nacionalinė“ ir „pasaulinė“), Gintaro Patacko poezijos vertimų į rusų kalbą knygos sutiktuvės, dokumentinių filmų apie Paulą Coelho ir Veneciją peržiūros, paskaita apie Konstantiną Stanislavskį, muzikinis koncertas, poligloto, žinančio daugiau nei 30, o skaitančio daugiau nei 50-čia kalbų, kūrybinės dirbtuvės, animacijos užsiėmimai ir kitkas.

Stende taip pat bus tiesiogiai transliuojama iš prezentacijų, vykstančių viename iš didžiausių Maskvos knygynų „Библио-Глобус“.

2013-02-20

Atgal

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.