Renginiai

Bendra renginių programa

 BENDRA RENGINIU PROGRAMA.pdf (191.83 KB)

Šiemet Vilniaus knygų mugei sukurta speciali išmanioji programėlė, leidžianti susikurti savo Knygų mugės renginių programą. Visi, parsisiuntę programėlę į savo išmanųjį telefoną gaus pilną informaciją apie Vilniaus knygų mugę bei jos renginius. Programėlę sukūrė „Crazylmp"

DISKUSIJŲ KLUBAS

Knygos paaugliams: kur jos yra ir kaip jos atrodo?
Šiemet Metų knygų paaugliams „penketuką“ sudaro vos dvi knygos. Rimtiems rašytojams paauglys – ne skaitytojas. Literatūrologams Haris Poteris – ne herojus. Ką skaito Lietuvos paauglys ir ką jis turėtų skaityti? Kaip lietuvių autoriams konkuruoti su vampyrais? Kas yra gera knyga paaugliams ir kas ją galėtų parašyti? Dalyvauja Kęstutis Urba, Violeta Juodelienė, Aleksandra Strelcova, Edita Milaševičiūtė, Dalė Miknevičiūtė. Moderuoja Emilija Visockaitė.
Ketvirtadienis, Bičiulių diena, 17 val. / Forumas

Socialinių tinklų karta: ką svarbu žinoti?

Diskusijos metu aptarsime socialinių tinklų populiarumo priežastis - kokius poreikius vaikai tenkina bendraudami internetu. Diskutuosime, su kokiais pavojais, iššūkiais paaugliai susiduria socialiniuose tinkluose, ką jie turėtų žinoti bendraudami internetu. Aptarsime, kokios yra ilgalaikės bendravimo socialiniuose tinkluose pasekmės besiformuojančiai paauglio asmenybei, jo bendravimo įgūdžiams, tarpusavio santykiams. Diskusijos metu ieškosime atsakymo į klausimą – kas ir kaip turėtų užtikrinti saugų paauglių bendravimą bei informaciją internete, ką turėtų daryti tėvai, pedagogai, visuomenė, socialinių tinklų kūrėjai. Diskutuoja Sigita Lesinskiene, Girvydas Duoblys. Moderuoja Aušra Kurienė.
Ilgasis penktadienis, 16 val. / Forumas

Apie Litą ir eurą be emocijų. Dalyvauja I. Šimonytė, J. Čičinskas, R. Staselis. Moderuoja R. Vilpišauskas.
Ilgasis penktadienis, 18 val. / Forumas

Ar Hanibalą Lekterį reikėtų įtraukti į lietuvių nacionalinių herojų panteoną?
Kažkas yra pasakęs „Ten, kur istorikas padeda tašką, pradeda rašytojas“.
Diskusijos tikslas – aptarti keletą pirmaeilės svarbos klausimų, susijusių su visuomenės kolektyvinės atminties formavimu(si) ir konfigūracijomis. Kaip veikia istorinės sąmonės mechanizmai tautos atmintyje kurdami arba demitologizuodami herojus? Kokias asmenybes mes nepelnytai išaukštinome ir kokias – taip pat nepelnytai nustūmėme į kolektyvinės atminties paribius? Kas iš užmirštų herojų savo likimais galėtų pateikti vertingas pilietinio patriotizmo pamokas XXI a. lietuvių visuomenei?
Ieškant atsakymų į aukščiau įvardintus klausimus didžiausias dėmesys bus skiriamas XVIII a. pab. – XX a. istorijai, sureikšminant „kinematografiško likimo“ sukilimų herojus (pvz.: Tadas Kosciuška), o taip pat – prisimenant bei įvertinant nutylėtus „mažųjų žmonių“ asmeninius žygdarbius nacių ir sovietinės okupacijos metais. Diskutuoja A. Šileika, Eligijus Raila, Mindaugas Kvietkauskas, Herkus Kunčius. Moderuoja Aurimas Švedas.
Šeštadienis, Nekasdienių pasimatymų diena, 14 val. / Forumas

Diskusijų klubas. 2023-ieji: kas valdo – žmogus technologijas ar technologijos žmogų? Dalyvauja A. Mickūnas, L. Telksnys, M.Vengris, J.Bogomolovas. Moderuoja G. Vaškelis.
Šeštadienis, Nekasdienių pasimatymų diena, 16 val. / Forumas

  Knygos kino sales programa.pdf (88.70 KB)

 Meno parodos.pdf (67.46 KB)
 Kurybines studijos renginiai.pdf (61.25 KB)    Kieta (vaiku) scena Programa.pdf (56.64 KB)
 biblioteka ikrauk programa.pdf (750.71 KB)
Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.