Renginiai

Kūrybinė studija

 

Jau dvyliktą kartą Vilniaus knygų mugėje vyks Knygų šalies kūrybinė studija visai šeimai „Tu gali sukurti knygą“. Idėjos autorė – dailininkė Sigutė Chlebinskaitė. Ji ir drauge dirbantys knygų kūrėjai tikrai žino, kaip gimsta knygos, todėl į Knygų šalį perkelia savo dirbtuves ir kviečia visus jose paviešėti.

Šiais metais lankytojai galės pamatyti siluetais iliustruotas knygas, sužinos netikėtą XVIII a. istoriją, siejamą su šio žodžio atsiradimu, ir siluetų kūrimo būdus: tai pieštas, karpytas, veltas, lietas, tapytas, lipdytas ir netgi siluetas, gimęs camera obscura kabinoje. Renginius lydės siluetinių teatro lėlių istoriją pristatanti ir įvairiais amžiais siluetais iliustruotų knygų paroda, siluetinių animacinių filmų fragmentai, sukurti jų pradininkės Lottės Reiniger.

Keturias knygų mugės dienas studijos lankytojai bus kviečiami įsirašyti į Knygų Šalies Piliečių Knygą. Apie portreto žanro istoriją pasakos ir ritininėje knygoje savo portretą (arba siluetą) nupiešti ir parašą palikti kvies iliustruotojos I. Babilaitė, L. Dūdaitė, A. Indrė ir D. Rybakovienė.

Ritininė knyga bus kuriama ir Prano Mašioto miniatiūros motyvais. Kaip tokios formos knyga virsta užburiančiu judančių vaizdų filmu – miriorama, demonstruos režisierius R. Driežis ir dailininkas M. Jonutis. Šaunusis duetas išduos paslaptį, kaip susikonstruoti mirioramos dėžę pačiam.

Knygų šalyje gali atgimti net lietuvių grafikos klasiko Antano Kučo (1909–1989) dirbtuvės. Grafiko giminaičiai ir buvusi jo studentė B. Stančikaitė parodys, kaip medinėje klišėje išraižyta raidė virsta atspaudu. Nepatikėsit, bet unikalios A. Kučo klišės bus spausdinamos virtuviniu šaukštu, kaip tai darė pats dailininkas.

Ar galėtumėte pasakyti, kurio žmogaus visas gyvenimas ir kūryba buvo susiję su knygos menu? Be abejo, tai mylimas Knygų šalies atstovas Romas Orantas (1949–2012). Studijoje, kur vyks jo iliustracijų paroda, pasijusite tarsi ramybės uoste.

Kūrybinėje studijoje vyks ir tradicinės veiklos: lankytojai galės kurti jūrinių mazgų virvaknyges, molinius tekstus, vaško lenteles, atspausdinti ir įsirišti knygą vėliavėlių kalba, sukurti žaislinę knygą – bestiariumą, atspausti iliustraciją senosios fotografijos technikomis, aplankyti knygų gydyklą. Manantys, kad abėcėlę išmoko pirmoje klasėje, pažins Morzės, jūrinę ir gestų abėcėles ir galės išmokti Brailio rašto.

Paskutinę mugės dieną galėsite pamatyti smagų K. Kasparavičiaus ir mažųjų lankytojų nuspalvintą „Povandeninės istorijos“ labirintą. Nuo 15.30 iki 17 val. bus rodomas mugės metu sukurtas diafilmas, nukerpamos knygos iš kabančios ekspozicijos. Jos bus dovanojamos Knygų Šalies kelionės po Lietuvos regionus metu tiems, kurie negalėjo atvykti į mugę.

 Kurybines studijos renginiai.pdf (61.25 KB)

studija.jpg

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.